Stojí za přečtení
Pět otázek pro… Václava Moravce
Každé nedělní poledne ho můžete sledovat, jak pokládá otázky domácím, ale i zahraničním politikům a hostům. V našem sepciálu Pět otázek pro… ale naopak PhDr. Václav Moravec sám odpovídal, a to na témata týkající se jeho studií.
číst víceLetní školy aneb jak se vzdělávat i o prázdninách
Znáte ten pocit – ještě ani nemáte po maturitě nebo po zkouškovém a už přemýšlíte, co budete dělat o prázdninách. Nad otevřenou učebnicí sníte o své ideální dovolené a nemůžete se soustředit. Ale napadlo vás, že byste prázdniny mohli trávit ve škole a přitom se opravdu bavit? (pozn.: článek byl 27. 4. 2014 aktualizován (lč))
číst víceFotoreportáž: Majáles Plzeň 2012
Již tradiční studentská akce Majáles přilákala i letos úctyhodné počty návštěvníků. Nejinak tomu bylo v Plzni, kterou rozezněla hudba těch nejlepších kapel a rozvibrovala uvolněná zábava. Přesvědčte se sami…
číst vícePět otázek pro… Aleše Studenta
Otec z něho chtěl mít fyzika či matematika, jeho samotného to však táhlo spíše k umělecké tvorbě. Nakonec tedy zvolil kompromis: studium architektury, kterou, jak říká, tehdy „vnímal jako podivuhodnou směs techniky, umění a filosofie“. Brzy se ale ukázalo, že původně kompromisní řešení se pro Ing. arch. Aleše Studenta stalo životní vášní…
číst vícePět otázek pro… Stanislava Bernarda
Jméno Bernard si každý hned spojí s podnikatelským úspěchem českého rodinného pivovaru. Jeho majitel, Stanislav Bernard, se ovšem kromě pivovarnictví zajímá také o média, marketing a public relations. Všechny tyto obory jsou poměrně vzdálené tomu, co studoval na vysoké škole. Více o jeho studentských letech si můžete přečíst právě teď v našem speciálu Pět otázek pro.
číst vícePět otázek pro… Mirku Spáčilovou
Přední česká filmová kritička Mirka Spáčilová měla o svém povolání jasno od mládí. Chtěla zkrátka psát. Sen se stal skutečností už během studia, kdy nastoupila do oddělení kultury Svobodného slova. Zde se kromě televizní a filmové kritiky věnovala i divadlu. V současné době působí obávaná recenzentka v Mladé Frontě jako vedoucí kulturní redakce. Jak prožila Miroslava Spáčilová vysokoškolské studium?
číst víceCINEMA MUNDI dává studentům šanci nahlédnout do filmového zákulisí
Už od středy 29. února je v plném proudu mezinárodní filmový festival Cinema Mundi. Můžete se zajít podívat na dobré filmy, setkat se s režiséry, ale také si užít doprovodný program nabízející divadlo i filmové afterparty. S organizací festivalu pomáhají především studenti Masarykovy univerzity.
číst víceJaké to je, být jako student hlavním porotcem na CINEMA MUNDI?
Zašli jste během konání festivalu CINEMA MUNDI na některý z promítaných filmů? Pokud ano a pokud vás atmosféra tohoto projektu uchvátila natolik, že jste si řekli, že by bylo přeci skvělé podílet se na organizaci festivalu, tak právě pro vás přinášíme zpověď letošního předsedy studentské poroty, studenta oboru Obecná teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě MU, Miloše Henkricha.
číst vícePět otázek pro… Pavla Renčína
Pavel Renčín pracuje jako ředitel marketingu. Známý je však spíše jako spisovatel. Jeho knihy se řadí do žánru „městská fantasy“ – částečně se odehrávají v našem světě, částečně ve světě fikčním. Nejslavnější dílo Pavla Renčína je jeho trilogie „městské války“. Renčín se však pouští i do různých experimentů, například své čtenáře na svých stránkách přímo zapojuje do tvorby příběhu. Jaký byl spisovatelův vysokoškolský život?
číst víceStudentka ze Zlína obleče německé olympioniky
Co spojuje tým německých veslařů pro letošní letní olympiádu v Londýně a Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (UTB)? Oblečení pro německé sportovce navrhla doktorandka Fakulty multimediálních komunikací MgA. Zuzana Bahulová z Otrokovic.
číst více