Zajímá vás kosmonautika a kosmické technologie? Natočte video a vyhrajte v soutěži!
National Aeronautics and Space Administration (NASA) zve studenty vysokých škol, případně mladé profesionály s nejvýše pětiletou praxí k účasti v soutěži s titulem „Člověk ve vesmíru“. Podstatou soutěže je natočit maximálně tříminutové video, které by mělo ukázat možnosti uplatnění aplikací kosmonautiky nebo výsledků kosmického bádání ve prospěch lidstva a pro běžný život lidí na Zemi.
Fantazii u formy zpracování se meze nekladou. Podmínkou však je, aby video obsahovalo nejméně jeden jasný odkaz na Mezinárodní kosmickou stanici (International Space Station), a pokud bude natočeno v jiném než anglickém jazyce, je nutné ho anglicky otitulkovat.
Uzávěrka přihlášek soutěžních snímků je 15. listopadu 2014. Detailní podmínky soutěže a instrukce k podobě videa zájemci naleznou na webových stránkách projektu.
Soutěžní videa bude posuzovat interdisciplinární tým složený ze zástupců partnerů Mezinárodní kosmické stanice a odborníků z oblasti umění. Nejlépe hodnocená videa budou celosvětově zpřístupněna prostřednictvím on-line webové aplikace a budou i součástí popularizačních akcí NASA. Vítězná videa budou navíc odeslána i na Mezinárodní kosmickou stanici a jejich autoři budou oceněni.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj: www.czechspace.cz
Další články k tématu
Rozjeď svoji spisovatelskou kariéru! Přehled soutěží, kam se přihlásit
Prorazit ve světě literatury není vůbec snadné. Jednou z cest je úspěch v literární soutěži. Ne všechny jsou ale otevřené lidem vysokoškolského věku. Přinášíme přehled těch, určených i pro dospělé začínající spisovatele. Přihlásit se do nich stihnete ještě letos! Montaignova cena Téma: Esej z oblasti románské literatury (francouzské, italské, portugalské, španělské) Rozsah: Maximálně 10 tisíc znaků včetně mezer Uzávěrka: […]
číst víceStudenti ZČU vytvořili návrh vesmírného pracoviště
Západočeská univerzita v Plzni si na konto připsala další úspěch. Šest týmů z celkem čtyř fakult univerzity vytvořilo návrh konstrukce a designu vesmírného pracoviště. Některé ze zázemí na testování dílů pro vesmírné programy by tak v budoucnu mohlo nést studentskou stopu. Objednávku univerzita získala od firmy Streicher, která se vesmírnému inženýrství věnuje dlouhodobě. V minulosti vyrobila například zkušební komoru […]
číst více