VysokeSkoly.cz v archivu Národní knihovny

29. 9. 2011 | Tiskové zprávy

42324

Národní knihovna České republiky zařadila server VysokeSkoly.cz jakožto kvalitní zdroj informací do Archivu českého webu WebArchiv. Znamená to, že náš server bude digitálně uchován pro další generace, protože patří mezi „nejzajímavější webové zdroje“, které prošly selekčními kritérii, jako jsou významná kulturní a dokumentární hodnota či původní obsah.

„Prestižního zařazení do WebArchivu si velmi ceníme a máme z něj radost. Zároveň nás zavazuje k udržení seriózního přístupu,“ říká Roman Dušek, majitel serveru VysokeSkoly.cz

WebArchiv založilo v roce 2000 Ministerstvo kultury České republiky s cílem archivovat národní web. V rámci projektu se shromažďují a archivují webové zdroje a je k nim zabezpečován dlouhodobý přístup. WebArchiv v sekci vzdělání kromě serveru VysokeSkoly.cz uchovává např. stránky České konference rektorů, Rady vysokých škol nebo studentských časopisů Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy.

Více informací: http://www.webarchiv.cz.