Vysoké školy posílají na nezodpovědné studenty exekutory

15. 5. 2010 | Aktuality

Částky, které studenti dluží svým univerzitám, rostou. Proto jsou na ně jejich domovské univerzity nuceny posílat exekutory. K tomuto kroku sahá v Česku celkem deset ze čtyřiadvaceti veřejných vysokých škol, které už vymáháním dlužných částek postihly kolem tří stovek studentů.

Nejčastěji vysokoškoláci dluží za ubytování na kolejích, za prodloužené studium, které už jim neplatí stát, nebo třeba za nevrácené knihy. Příkladem může být případ olomoucké studentky, po které exekutor za vypůjčené knihy vymáhá 15 tisíc korun nebo student, kterému za neuhrazení poplatku za prodloužení studia hrozí zabavení části domu.

Exekuce jsou v česku velmi aktuálním problémem. Přesto však za ty studentské podle tiskové mluvčí Masarykovy univerzity Terezy Fojtové nemůže ekonomická krize, ale nezodpovědnost studentů, uvedla pro Hospodářské noviny.

Zdroj: iHNed.cz iDNES.cz