Venkovní výstava v Brně připomíná osobnosti Masarykovy univerzity
Milovníci umění a historie by si neměli nechat ujít venkovní výstavu v Brně, kterou již třetím rokem pořádá Masarykova univerzita. Vedle známých a úspěšných osobností, jako jsou umělci nebo vědci, univerzita představí také pozoruhodné příběhy „obyčejných“ lidí.
Za výstavou stojí samotní studenti univerzity, kteří v rámci svých projektů představí celkem devět osobností: básníka Jaroslava Erika Friče, biologa Jana Cabálka, gynekologa Ladislava Pilku, historika Jiřího Kuběnu, lingvistu Romana Jakobsona, právníka Františka Weyra, psycholožku Ludmilu Koláříkovou, spisovatelku Květu Legátovou a Lisellotu Siebenscheinovou, které se jako jedné z prvních žen podařilo uprchnout z koncentračního tábora Terezín.
Výstava tak propojuje současnou demokratickou společnost s historií České republiky a Masarykovy univerzity. „Představovat zajímavé a méně známé osobnosti, které jsou spojeny s historií Masarykovy univerzity, nám dává smysl. Často to totiž jsou osobnosti, na které se již zapomnělo, a navíc jejich kariéra byla poškozena historickým vývojem naší země,“ uvedla k výběru osobností spoluautorka projektu Hana Voráčová. Výstava probíhá na Moravském náměstí v Brně do 15. března.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj: Zprávy z MUNI
Další články k tématu
Brněnské univerzity chtějí kvůli silným ročníkům otevřít nové obory
Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně (VUT) plánují otevřít nové obory z oblasti kyberbezpečnosti a udržitelnosti. Reagují tak na aktuální poptávku veřejnosti i na předpokládaný příval přihlášek populačně silných ročníků. Masarykova univerzita chce kromě toho vybudovat nové koleje. „Pracujeme na akreditaci nových studijních programů, které připravíme do roku 2027. Jedná se o progresivní oblasti, kterými […]
číst více