Václav Klaus představí studentům svou novou knihu!

4. 12. 2011 | Tiskové zprávy

„O setkání se zajímavými osobnostmi na fakultě je vždy mezi studenty a pedagogy velký zájem, jistě tomu tak bude i v případě tak významného hosta, jakým je prezident republiky pan Václav Klaus. Beseda na fakultě nebude jeho prvním vystoupením u nás, neboť pan prezident přijížděl na fakultu v rámci odborných akcí České společnosti ekonomické, které se setkaly se značným ohlasem nejen v akademické obci, ale také zástupců z praxe,“ sdělila děkanka Ekonomické fakulty VŠB-TUO Dana Dluhošová.

Kniha Evropská integrace bez iluzí je dalším textem z pera prezidenta republiky Václava Klause. Autor v knize mapuje padesát let evropské integrace, nastiňuje dnešní situaci, kterou považuje za nestabilní a neudržitelnou a také se pokouší vyjmenovat reálné přínosy integrace. Východisko z nepříznivé situace pak Klaus vidí ve změně evropského sociálně-ekonomického systému a integračního modelu. Navrhuje přejít od ekologicko-sociálně tržní ekonomiky k trhu a od shora nařizovaného sjednocování k aktivní spolupráci mezi evropskými zeměmi. Beseda se studenty proběhne v aule Ekonomické fakulty v 14.30 hodin, po ní bude následovat autogramiáda knihy.

Mgr. Táňa Kantorková
manažerka pro vnější vztahy