UPOL spouští vzdělávací program Upsolvent

6. 10. 2009 | Aktuality

Za finančního přispění Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky zrealizovala Katedra divadelních, filmových a mediálních studií Univerzity Palackého v Olomouci projekt podporující uplatnění absolventů na trhu práce. Hlavní osu projektu tvoří přednášky odborníků z praxe zaměřené především na ekonomické a právní aspekty v oblasti audiovize či divadla i na využití informačních technologií v oboru.

Projektový tým se také zabývá vytvořením databáze praxí a volných míst v kulturních institucích. Cílem má byt snazší začlenění studentů do pracovního procesu. Studenti také budou moci využít služeb tzv. mentorského centra zprostředková­vajícího poradenství ohledně profesního uplatnění.

Doba trvání projektu je stanovena na tři roky (2009–2011) a na jeho webových stránkách je již možné nalézt jeden z prvních seznamů nejbližších výběrových řízení na pozice vhodné pro studenty.

Zdroj: icm.cz, web Upsolvent.