UPOL chystá nově pojaté studium germanistiky

18. 11. 2009 | Aktuality

Na nový bakalářský obor se mohou těšit všichni ti, kteří by chtěli studovat germanistiku. Katedra germanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci připravuje pro příští akademický rok nový bakalářský obor, který bude pojímat germanistiku jako jazyk humanitních věd. Do prvního ročníku by mělo být přijato asi 50 až 60 studentů.

Zavedením tohoto oboru chce univerzita navázat na tradici kdysi žádaného filologického oboru germanistika, který se však dnes potýká se stále se snižujícím počtem uchazečů. Chystaný obor by měl být naopak více orientován k humanitním vědám a studenti se zde kromě němčiny přiučí také základům šesti klasických společenských věd – historie, filozofie, obecné a srovnávací jazykovědy, srovnávací religionistiky a judaistiky, medievistiky a sociologie.

Výuku by měli zajišťovat jak kmenoví pracovníci katedry, která nový obor zastřešuje, tak také odborníci z oblasti zmíněných humanitních věd a pravděpodobně i pedagogové z partnerské univerzity v Drážďanech.

Zdroj: ČTK (via Novinky.cz a Topregion.cz)