Univerzita Palackého má nového rektora

7. 11. 2009 | Aktuality

Novým rektorem Palackého univerzity v Olomouci se stal Miroslav Mašláň, vedoucí Katedry experimentální fyziky Přírodovědecké fakulty.

Ve druhém kole volby porazil ziskem čtrnácti hlasů Iva Bartečka z Katedry historie Filozofické fakulty s devíti hlasy.

Současnému rektorovi, Lubomíru Dvořákovi, uplyne funkční období na konci ledna příštího roku, jeho nástupce pak do funkce nastoupí od února. Funkční období je čtyřleté, bude trvat do konce roku 2014.

Prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc. se narodil v roce 1957 ve Zlíně, je ženatý a má tři děti. Od konce osmdesátých let působí na Univerzitě Palackého jako vysokoškolský učitel. Zkušenosti má coby proděkan a prorektor pro vědu a výzkum. Mezi jeho hlavní cíle bude patřit především zvýšení vědecké úrovně a prestiže univerzity, zisk odborníků nejen z české vědecké obce a zapojení fakult a kateder do mezinárodních výzkumných programů.

Zdroj: www.upol.cz www.olomoucky.denik.cz