Univerzita dětského věku již počtvrté na Palackého univerzitě

5. 9. 2010 | Aktuality

V Olomouci startuje další ročník Univerzity dětského věku. Jedná se o cyklus přírodovědných přednášek, které si kladou za cíl zaujmout především dětské posluchače ve věku od osmi do dvanácti let a dát jim možnost udělat si představu, jak probíhá vysokoškolské studium.

Přednášky proběhnou ve spolupráci s Katedrou experimentální fyziky, Katedrou algebry a geometrie, Katedrou zoologie a antropologie nebo hostující Katedrou chemie Ostravské univerzity. Podrobný program si můžete prohlédnout zde.

Předchozí ročníky zaznamenaly úspěch: přibližně tři stovky dětí si už vyzkoušely, jak probíhá studium na vysoké škole od imatrikulace až po promoci. Zájemci o letošní univerzitu dětského věku se mohou přihlásit do 5. října na příslušné webové adrese.

Zdroj:

stránky Palackého univerzity, stránky projektu MedVěd