Tři roky střední ve Francii? Máte šanci!

24. 12. 2009 | Aktuality

Ministerstvo školstí vyhlásilo výběrové řízení ke středoškolskému studiu ve Francii: ti nejšikovnější zájemci ze středních škol dostanou možnost vzdělat se na lyceích v městech Dijon a Nîmes – a to vše zdarma! Francouzská strana totiž bude studentům během školního roku hradit stravu, ubytování, učební pomůcky, pojištění i kapesné. Česká strana přispěje na dopravu.

A jak toho dosáhnout?

Zaslat do 15. února 2010 prostřed­nictvím své školy a rodičů žádost o zařazení do výběrového řízení na adresu:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR odbor mezinárodních vztahů Karmelitská 7 118 12 Praha 1

Výběrové řízení je dvoukolové a zahrnuje písemné zkoušky z francouzštiny a matematiky a ústní pohovor pro postupivší. Podmínkou je mimo jiné dobrý studijní průměr (do 1,8), dostatečná znalost francouzského (úroveň B1) a dalšího světového jazyka a věk maximálně 17 let.

Přesné podrobnosti: oznámení Ministerstva školství o výběrovém řízení