Tiskové prohlášení rektora Mendelovy univerzity v Brně ve věci tragické nehody pracovníků univerzity v Nikaragui

14. 10. 2011 | Tiskové zprávy

S touto lékařsky potvrzenou skutečností pracují i nikaragujští vyšetřovatelé, Zastupitelský úřad v Mexiku a potvrzují ji i pracovníci a studenti Mendelovy univerzity v Brně jako přímí svědkové a účastníci nehody.

Rektor Mendelovy univerzity v Brně proto důrazně žádá sdělovací prostředky o zveřejnění dementi této zavádějící a nepravdivé informace, která poškodila dobré jméno studenta i celé univerzity a uvedla veřejnost v omyl.

Rektor Mendelovy univerzity v Brně rovněž informuje sdělovací prostředky, že univerzita nebude poskytovat nadále žádné informace k této pro ni velmi bolestné události. Tento postoj je zcela v souladu také s přáním pozůstalých po obětech nehody a rodinou zraněného studenta.

prof. Ing. Jaroslav Hlušek, CSc.
rektor