Studujte a přitom objevujte svět
Chcete studovat a zároveň objevovat svět, zažít dobrodružství a věnovat se smysluplné práci? Zajímá vás příroda, exotické země a rozmanité kultury? Láká vás mezinárodní prostředí nebo chcete studovat v angličtině? Pokud ano, tak objevte možnosti studia na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze (ČZU).
Fakulta tropického zemědělství nabízí jedinečnou příležitost pro studující, kteří chtějí víc než jen sedět v lavicích. Zde je několik důvodů, proč uvažovat o studiu na Fakultě tropického zemědělství ČZU:
1. Eco-Friendly Campus: Budete mít možnost studovat na nejekologičtějším kampusu v ČR s bezkonkurenční vybaveností. Fakulta tropického zemědělství navíc sídlí v jedné z nejmodernějších a nejlépe vybavených budov na ČZU a v roce 2021 zvítězila v soutěži Adapterra Awards v kategorii pracovní prostředí reagující na klimatické změny.
2. Mezinárodní komunita: Zažijete rozmanitou a inkluzivní komunitu se studenty z více než 70 zemí celého světa. Objevíte výhody multikulturního prostředí a rozšíříte své perspektivy v přívětivé a přátelské atmosféře.
3. Fakulta plná uznávaných odborníků: Budete se učit od renomovaných odborníků v oboru s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi. Výuka probíhá v malých ročníkových a oborových skupinách a vytváří tak příjemnou atmosféru a příznivé vzdělávací prostředí.
4. Nejmodernější vybavení i inspirující prostředí: V průběhu studia získáte přístup do špičkových laboratoří pro vzdělávací i výzkumné účely. Součástí fakulty je také jedinečná Botanická zahrada, Herbárium i farma pro chov antilop a lam.
5. Výuka spojená s praxí: Budete se moci zapojit se do výzkumných týmů a projektů zabývajících se současnými problémy a tématy, jako je mezinárodní rozvojová spolupráce, udržitelné zemědělství, obnovitelné zdroje energie nebo ochrana biodiverzity a mnohé další.
6. Studující mohou také část svého studia realizovat v zahraničí na partnerských univerzitách, zapojit se do rozvojových projektů v různých částech světa či vyjet na stáže v rámci programu Erasmus+.
7. Absolventi Fakulty tropického zemědělství se také velmi dobře uplatňují v praxi, a to jak v rámci soukromých společností, vládních agentur, neziskových organizací, národních parků, výzkumných ústavů nebo univerzit, v tuzemsku i v zahraničí.
Den otevřených dveří– zažijte FTZ na vlastní kůži
Přijďte se k nám podívat v pátek 22. března 2024 od 9:00 do 15:00 na Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství ČZU v Praze. Budete mít možnost poznat naše studijní programy a prostředí kampusu. Seznámíte se se zástupci studentských organizací, získáte informace o studiu a o možnostech mezinárodního studia nebo zapojení do výzkumných týmů.
Můžete se také zúčastnit komentovaných prohlídek Botanické zahrady nebo našich laboratoří.
Informace o přijímacím řízení
Máte zájem stát se součástí našeho týmu?
Přihlášky do studijních programů je nutné podat online do 31. března. Přijímací řízení se liší v závislosti na zvoleném programu.
Pro osoby s mimořádnými akademickými výsledky může být přijetí do bakalářského programu povoleno bez přijímacích zkoušek. Studující, kteří mají průměr do 1,6 z posledního ukončeného ročníku (nebo maturitního vysvědčení) nebo patří mezi úspěšné řešitele předmětových olympiád apod., mohou nastoupit do bakalářského studia bez přijímací zkoušky, jen je nutné i v tomto případě vyplnit přihlášku.
Další podrobnosti týkající se požadavků a postupů pro přijetí naleznete na webových stránkách Fakulty tropického zemědělství – https://www.ftz.czu.cz/cs/r-6857-studium/r-7076-uchazeci-o-studiu.
Ať už vás zajímá udržitelnost životního prostředí, zachování biologické rozmanitosti nebo mezinárodní rozvoj, díky studiu na naší fakultě můžete začít měnit svět k lepšímu.
Pro aktuální informace můžete také sledovat sociální sítě:
https://www.instagram.com/ftz.czu.cz
https://www.facebook.com/ftz.czu.cz/
Další články k tématu
Hledejte biotopové stromy s mobilní aplikací Lesodiverzita
Projekt Lesodiverzita vznikl na Katedře ekologie lesa Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze, a jak název napovídá, ubírá se především směrem k lesu a k jeho rozmanitosti. Konkrétně cílí na biotopové stromy, které lze zanášet do společné online databáze pomocí mobilní aplikace. S tou je propojen také stejnojmenný, kreativně pojatý webový portál, […]
číst více