Studenti MUNI pomáhají lidem. Dobročinný spolek nabízí i praxi
Dobročinný studentský spolek Mise naděje se zaměřuje na pomoc dětem s autismem, z dětských domovů, vážně nemocným dětem i osamělým seniorům a hospitalizovaným pacientům. Jde o jedinou neziskovou organizaci v Česku, jejímiž členy jsou primárně vysokoškolští studenti. Letos slaví deset let od svého založení.
Zakládajícím členem spolku je bývalý student Ekonomicko-správní a Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Daniel Vodrážka. „Chtěl jsem systematicky pomáhat těm, kdo v životě neměli tolik štěstí. Zejména vážně nemocným a sociálně znevýhodněným dětem. Vycházel jsem z premisy, že ty děti nemohou za to, že v nízkém věku vážně onemocněly nebo že jejich rodiče jsou kriminálníci, závislí na drogách a bůhvíco ještě, v případě dětí z dětských domovů,“ vysvětluje svou motivaci Vodrážka.
V současnosti má organizace více než sedmdesát členů. Nabízí různé formy pomoci a organizuje osvětové akce. Stojí za projektem Proautismus.cz, který si klade za cíl propojit rodiny s dětmi s autismem s profesionálními asistenty i dobrovolníky. Mimo to se Mise naděje zaměřuje také na nábor dárců do registru kostní dřeně nebo pořádá koncerty pro pacienty v hospicích, nemocnicích a domovech pro seniory.
„Naši dobrovolníci na týdenní bázi doučují děti z dětských domovů napříč Českem a Slovenskem on-line. Část však dochází i osobně do dětského domova v Brně a Českých Budějovicích, kde aktuálně působíme. Dále máme i tým, který každý týden objíždí moravské dětské domovy s workshopem o finanční gramotnosti,“ vypočítává další aktivity spolku Vodrážka.
Mise naděje také poskytuje vysokoškolákům praxi, především studentům pedagogických a sociálně orientovaných oborů. Do budoucna spolek plánuje rozšířit své aktivity i do dalších částí Česka. Zapojit by se tak mohli i studenti z dalších vysokých škol.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj: Zprávy z MUNI
Další články k tématu
Na brněnské informatice je celkem chill
Dny otevřených dveří na Fakultě informatiky MU v tomto akademickém roce již přivítaly více než 600 uchazečů a jejich rodinných příslušníků či přátel. Děkan Jiří Barnat je provedl nabízenými studijními programy a náležitostmi přijímacího řízení. Následovalo představení života na FI studentskýma očima. Zájemce jsme seznámili s vědou, kterou na FI děláme, se zástupci Sdružení průmyslových partnerů i […]
číst více