Soutěž pro mladé novináře

7. 1. 2010 | Aktuality

Evropská komise vyhlásila soutěž s titulem Evropská cena pro mladé novináře 2010 (EYJA 2010). Je inspirována procesem rozšíření EU a již potřetí ocení nejlepší mladé talenty Evropy.

Zúčastnit se jí mohou všichni studenti žurnalistiky, kterým je 17 až 35 let a do soutěže se přihlásí nejpozději do 28. února 2010. Soutěžní příspěvky musí být publikovány (v rozhlase, televizi, tištěných a nebo online médiích) v období od 1. října 2007 do 28. února 2010. Účastníci musí být občany některé z členských států EU, kandidátských zemí, potenciálně kandidátských zemí nebo Islandu.

Národní vítězové EYJA 2010 navštíví letos v květnu v rámci kulturně-historického výletu Istanbul, jedno z Evropských hlavních měst kultury 2010. Výlet bude zakončen konferencí, kde si vítězové budou moci vyměnit své pohledy na evropskou kulturu, občanství a rozšiřování EU s mezinárodními analytiky.

Kromě toho vybere mezinárodní porota tři příspěvky, které budou nejlépe ohodnoceny v následujících kategoriích: Nejoriginálnější příspěvek, Nejlepší rozbor a Nejlepší novinářský styl. Každý z těchto tří vítězů zvláštních cen vyhraje kulturní výlet do evropského hlavního města dle vlastního výběru.

Více informací o soutěži najdete na www.EUjournalist-award.eu, pravidla soutěže v češtině jsou ke stažení zde (pdf).

Zdroj: ec.europa.eu