Scio porovnává test OSP s jeho zahraničními alternativami

24. 8. 2009 | Aktuality

Společnost Scio, jejíž testy slouží dnes jako přijímací zkoušky na některé vysoké školy, se rozhodla zjistit, jaké jsou korelace testu Obecně studijních předpokladů s podobně zaměřenými zahraničními zkouškami. Právě podle nich byly OSP v 90. letech vytvořeny.

Mezi testy zkoumající uchazečovy ne oborové ale obecné schopnosti – analytické, jazykové či kvantitativní – patří americké GRE (General Record Examination) a SAT Reasoning Test nebo britský TSA (Thinking Skills Assessment). Právě ty slouží v USA, v Británii i v dalších anglofonních zemích jako vstupenka k vysokoškolskému studiu.

Scio se rozhodlo odměnit 200 Kč absolventy některého ze zahraničních testů a navíc jim poskytnout účast v Národních srovnávacích zkouškách (testy OSP a Anglický jazyk) zdarma. Na základě jejich výsledků bude vypracována srovnávací studie.

Zdroj: scio.cz, nazkusenou.cz.