Plzeňský Prazdroj nabízí studentům stáže. Láska k pivu není podmínkou
Ahoj, jmenuji se Claudie a nepiju pivo. Touhle větou se dnes osmadvacetiletá Claudie Endtová představovala, když během studia nastoupila na stáž do Plzeňského Prazdroje. Práce v pivovaru totiž rozhodně není jenom o výrobě zlatého moku. Plzeňský Prazdroj podle webu Czechcrunch v Česku a na Slovensku zaměstnává přes dva a půl tisíce lidí. Zhruba polovina pracuje ve výrobě a polovina v managementu a administrativě. Začít pracovat v pivovaru tak můžete i pokud pivo nemáte rádi.
Do pivovaru se Claudie dostala díky programům Plzeňského Prazdroje zaměřeným na studenty a absolventy. Začínala jako stážistka. „Mě mimořádně zaujalo téma stáže zaměřené na well-being zaměstnanců a diverzitu a inkluzi. Obě tato témata jsou součástí jedné z jedenácti priorit Prazdroje. Od začátku jsem tak věděla, že bude mít stáž smysl. V tématu diverzity jsme začali pracovat s komunitou rodičů na mateřské a rodičovské dovolené,“ popsala náplň stáže Claudie.
„Mojí snahou bylo přijít na způsob, jak je udržovat v kontaktu s firmou a identifikovat aktivity, které by byly prospěšné jak pro ně, tak pro společnost,“ doplnila. Ve firmě nakonec zůstala i po stáži a zakotvila v HR. „Ráda pomáhám druhým. V Prazdroji mě nejvíce zaujal tým zaměřený na vzdělávání a rozvoj. Baví mě sledovat výsledky kolegů a růst v organizaci,“ vysvětluje Claudie.
Podnik každý rok pro studenty vyhlašuje několik otevřených pozic v rámci svých programů a stáží. „Programy jsou určené pro studenty a absolventy napříč obory. To, co oceníme, je hlavně zápal, nadšení a chuť pracovat na sobě i na inovativních projektech. Naši bývalí stážisti a trainees dnes v Prazdroji zastávají klíčové role. Ať už je to technický ředitel, šéf finančních byznys partnerů, manažer marketingové značky, ředitel minipivovaru Proud, nebo manažer logistiky závodu,“ sdělila Radka Tichá z Prazdroje.
Program Trainees trvá dva roky, ale účastníci s Prazdrojem uzavřou smlouvu na dobu neurčitou. V rámci programu si vyzkouší práci v několika odděleních. Mohou přitom zavítat i do partnerských zahraničních pivovarů v zemích jako je Itálie, Nizozemí, Rumunsko či Velká Británie.
Prazdroj nabízí také roční a prázdninové stáže pro studenty. V průběhu roku si odpracují 20 hodin týdně, v případě letní prázdninové stáže pak pracují na plný úvazek. Během stáže můžou studenti pracovat na vlastních projektech.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj: Czechcrunch
Další články k tématu
Program Empower pomůže studentkám, které chtějí podnikat
Agentura JIC zahájila rozvojový program Empower určený pro studentky i nestudentky, které chtějí rozjet vlastní byznys. V rámci šesti bloků se účastnice programu setkají úspěšnými podnikatelkami a získají praktické znalosti potřebné pro vstup do světa podnikání. Program je výběrový s kapacitou pro 15 zájemkyň. V rámci přihlášky můžou ženy představit svůj podnikatelský záměr nebo již existující projekt. Cena […]
číst víceIT firmám chybí odborníci, zaměstnávají kvůli tomu studenty
S rozmachem informačních technologií (IT) potřebují firmy stále více zaměstnanců. Odborníků na trhu práce je přitom nedostatek. Firmy proto začaly spolupracovat se středními školami a zaměstnávají středoškoláky už během studií. Samy si tak vychovávají budoucí odborníky v oboru. Firmy si postupně uvědomují, že zaměstnávat studenty má své výhody. Dokládá to počet pracovních nabídek pro studenty, který čítá […]
číst více