Otevírá se netradiční obor Světelný design
Zcela nový magisterský obor Světelný design lze od příštího akademického roku 2013/2014 studovat na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Ještě do konce měsíce března mohou zájemci posílat přihlášky na adresu školy. Šanci na přijetí mají absolventi bakalářského studia oborů jako je scénografie, režie, jevištní technologie nebo výtvarných škol. Světelný design bude otevřen pro maximálně čtyři studenty.
Základem studia nezvyklého oboru bude tvorba akademických i praktických projektů v oblasti činoherního, muzikálového a operního divadla. Důležitá bude práce s moderními technologiemi, novými typy osvětlovacích i projekčních programů.
„Práce se světlem a projekcemi se ve světovém a postupně i v českém divadle vyvíjí v samostatnou uměleckou disciplínu. Světelný designer se stává často důležitým členem inscenačních týmů vedle režiséra, scénografa nebo kostýmního výtvarníka. Ukazuje se, že dnes už v divadle nestačí pouze osvětlovači, ale že je zapotřebí připravit výtvarně cítící tvůrce, kteří budou zároveň připraveni zvládat moderní technologie,“ komentuje profesor brněnské akademie Josef Kovalčuk vznik nového oboru.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj: TZ
Foto: sxc.hu
Další články k tématu
Magistrem za rok. VŠE zkracuje studium na jednom z oborů
Podnikohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze po zrušení bakalářských prací přichází s další novinkou. Jeden z magisterských programů vyučovaný v angličtině bude nově možné vystudovat už za rok. K získání titulu bude zapotřebí také absolvovat několikaměsíční praxi a obhájit diplomovou práci. Fakulta zkrácení doby studia u programu Master in Sustainability Management odůvodňuje rostoucí poptávkou po absolventech takzvaných ESG oborů. […]
číst víceStudenti ZČU vytvořili návrh vesmírného pracoviště
Západočeská univerzita v Plzni si na konto připsala další úspěch. Šest týmů z celkem čtyř fakult univerzity vytvořilo návrh konstrukce a designu vesmírného pracoviště. Některé ze zázemí na testování dílů pro vesmírné programy by tak v budoucnu mohlo nést studentskou stopu. Objednávku univerzita získala od firmy Streicher, která se vesmírnému inženýrství věnuje dlouhodobě. V minulosti vyrobila například zkušební komoru […]
číst více