Ostravská univerzita připravuje vlastní Lékařskou fakultu

18. 8. 2009 | Aktuality

Vedení Ostravské univerzity se shodlo se zastupiteli města Ostrava a Moravskoslezského kraje, že na severní Moravě chybí lékařská vzdělávací instituce. Jejich názor podporuje i provedený marketingový výzkum mezi obyvateli Ostravy, kteří by podle tohoto výzkumu Lékařskou fakultu též uvítali. Jedním z podnětů pro tuto myšlenku byl také fakt, že v Moravskolezském kraji je o něco menší počet lékařů na obyvatele než ve zbytku republiky.

Ostravská univerzita proto podepsala s vedením Fakultní nemocnice Ostrava a s představiteli Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava memorandum o vzniku Lékařské fakulty. Statutární město Ostrava se rozhodlo vznik fakulty podpořit nejen finančně, ale i poskytnutím potřebných prostor.

Klíčovým bude postoj Akreditační komise. Ta rozhoduje, zda mohou být studijní programy a obory vysokých škol být vyučovány. Návrh programu Všeobecného lékařství pro novou fakultu chystají ostravští předložit komisi v září letošního roku.

Zdroj: web Ostravské univerzity, web města Ostrava