Oslavy 90. výročí MU na Českém rozhlasu

24. 9. 2009 | Aktuality

V sobotu 26.9.2009 bude celodenní program Českého rozhlasu Vltava věnován devadesátému výročí Masarykovy univerzity.

O historii a současnosti bude po osmé ranní hodině hovořit současný i bývalý rektor Masarykovy univerzity prof. Petr Fiala s prof. Eduardem Schmidtem. Dopolední program se zaměří na nově vznikající univerzitní kampus, podvečerní hodinka bude věnována zajímavým aktivitám studentů: tanci, streetworku a arteterapii.

Průběžně během celého dne budou na svá studentská léta vzpomínat významní absolventi univerzity, mezi nimi například jeden z našich nejvýznamnějších sociologů profesor Miloslav Petrusek. V programu zazní také hudba současníků univerzity Miloše Štědroně a Pavla Blatného i nahrávky Pěveckého sboru Masarykovy univerzity. Připomene se také tvorba Josefa Suka, který získal na univerzitě čestný doktorát.

Prostor, který jubileu univerzity věnuje Český rozhlas, není v českých veřejnoprávních médiích jediný. Výročí připomene i Česká televize 11. října v programu VEČER NA TÉMA… Můj kraj, moje univerzita – 90 let Masarykovy univerzity.

Zdroje: muni.cz/events/ca­lendar/3912 www2.rozhlas.cz/pro­gram/html/2009–09–26 www.ceskatelevize.cz/program