Olomoucká Právnická fakulta si již vybrala 250 nových studentů

30. 11. 2004 | Aktuality

Na studijním oddělení Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se shromáždilo celkem 1536 přihlášek ke studiu, což je o 300 méně než loni. Do prvního ročníku přijala fakulta 250 uchazečů.

S téměř půlročním zpožděním se dne 19.listopadu konaly přijímací zkoušky ke studiu práv v Olomouci. Za tímto pozdním termínem stál zákaz akreditační komise přijímat nové studenty, vadil jí zejména malý počet docentů a profesorů.

Studenti, kteří byli v přijímacím řízení na ostatní právnické fakulty neúspěšní, si na datum přijímaček nestěžovali. „Pozdní termín mi přišel vhod.“ uvedla jedna z přihlášených, Mirka Bartošková. Uchazeči o studium museli složit zkoušku ze všeobecného přehledu a cizího jazyka. Dalšími hodnotícími kritérii byly průměrný prospěch uchazeče na střední škole, výsledek maturitní zkoušky a průměrný prospěch z profilového předmětu jazyka českého za všechny ročníky studia.

Tím, že bude první ročník nově přijatých posluchačů kratší, bude koncipován jinak, než v předchozích letech. Těm, kteří byli u přijímacího řízení úspěšní, začne akademický rok 6.prosince. Studenti budou dohánět skluz během zimních měsíců, kdy ostatní posluchači fakulty budou mít zkouškové období. Podle děkana Malacky dostanou potřebné množství informací.

Zdroj: MF DNES