Nový obor na UPOL: Mezinárodní a humanitární sociální práce

27. 11. 2009 | Aktuality

Od září příštího roku budou Teologickou fakultu navštěvovat studenti čerstvě vzniklého navazujícího magisterského oboru Meziárodní humanitární a sociální práce. Cílem oboru bude vychovávat pracovníky pro pomoc v krizových situacích v českém prostředí (např. při povodních) ale také v zahraničních oblastech postižených chudobou, válečnými konflikty a dalšími problémy. Pro studenty bude podstatný kontakt se zástupci humanitárních organizací a také možnost absolvovat v těchto organizacích praxi.

Přijímací řízení bude probíhat formou ústního pohovoru, částečně v anglickém jazyce. Zabývat se bude tématy občanské společnosti, globálních probémů, chudoby, mezinárodní spolupráce, menšinami, migrací, etnickými konflikty i duchovními dimenzemi života.

Fakulta mj. připravuje otevření dalšího navazujícího magisterského oboru Charitní a sociální práce se třemi specializacemi na sociální práci s rodinami, komunitní sociální práci a na sociální služby.

Zdroj: web UPOL