Nový obor na OU: Computer Modelling in Physics and Mechanics

20. 5. 2009 | Aktuality

Ostravská univerzita (OU) otevírá nový navazující magisterský studijní obor. Computer Modelling in Physics and Mechanics je tzv. double-degree programem, jenž je vyučován ve spolupráci Přírodovědecké fakulty OU a francouzské Univerzity v Maine.

Cílem oboru je vyškolit studenty v oblasti modelování fyzikálních projektů za využití výpočetní techniky. Důraz je kladen na dvojjazyčné prostředí – své znalosti by měli být později schopni uplatnit jak v češtině, tak v angličtině. Povinné předměty oboru se budou vyučovat paralelně na obou školách, takže si student bude moci zvolit místo výuky. Naopak kurzy povinně volitelné se budou na každé univerzitě lišit – tyto si studenti zapíší dle své specializace a absolvují je nejčastěji v rámci výměnného pobytu.

Specializaci studia si studenti volí zaměřením své diplomové práce.

Zdroj: web Přírodovědecké fakulty OU