Nový obor na Katedře fotografie FAMU

28. 7. 2009 | Aktuality

Nově otevřený **Ateliér archivování a restaurování fotografií ** Filmové a televizní fakulty AMU otevírá pro nastávající akademický rok nový dvouletý magisterský obor zaměřený na restaurování, konzervování a archivování fotografií. Hlavní smysl tohoto oboru spočívá ve snaze naučit studenty, jak správně a účelně uchovávat „cenné vizuální historické a kulturní dědictví a uměleckou tvorbu z oboru fotografie“. Mezi nabízenými předměty najdete například Chemické a fyzikální technologie a techniky fotografie, Dějiny fotografie, Historické fotografické techniky, Práce s historickými fotografickými materiály a technikami, Technické a fyzikální základy fotografie, Restaurátorské dílny aj. (více o nich zde). Základní podmínkou ke studiu je ukončené bakalářské studium.

Přihlášky a další informace o studiu lze obdržet na webových stránkách FAMU. Nejzazší termín pro podání přihlášek je stanoven na 15. srpna 2009. Přijímací zkoušky se konají 16. září 2009 a tvoří je jednak písemný test ze základních znalostí dějin fotografie, techniky fotografie a základů fotografické chemie, a jednak ústní pohovor.

Zdroj: webové stránky FAMU a Katedry fotografie