Nový obor na FF MU kombinuje češtinu s počítači

10. 2. 2010 | Aktuality

„Pro studenty, kteří mají rádi češtinu a nebojí se počítačů.“ „Pro studenty, kteří mají rádi počítače a nebojí se češtiny.“ Tak přesně těmito motty charakterizují zástupci Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně nový bakalářský obor, který bude otevřen již od příštího akademického roku: Český jazyk se specializací počítačová lingvistika. Přihlášky ke studiu lze podávat do konce února.

Obor je koncipován jako jednooborové studium a je určen všem, kdo se zajímají o češtinu a počítačové technologie. Výuku bude zajišťovat Ústav českého jazyka Filozofické fakulty MU a Katedra informačních technologií Fakulty informatiky MU, především její Centrum zpracování přirozeného jazyka. Část výuky bude probíhat na Fakultě informatiky MU.

Bližší informace najdete na webových stránkách www.pocitacova-lingvistika.cz.

Zdroj: www.pocitacova-lingvistika.cz