Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice spolupořádá konferenci o toxikologii
Tradiční setkání více než čtyř desítek odborníků v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou organizuje ve spolupráci s Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice Výzkumný ústav organických syntéz a.s. Konference bude rozdělena do čtyř sekcí, na nichž vystoupí kromě zvaných přednášejících i řada dalších vynikajících odborníků ze státní správy, chemického průmyslu, vysokých škol, výzkumných ústavů aj.
Jedním z hlavních témat konference bude chemická legislativa a její změny. Na programu bude v pondělí 5. května a přednášející Ing. Pavel Forint, Ph.D., zástupce ředitele odboru a vedoucí oddělní prevence rizik a chemické bezpečnosti z MŽP Praha, představí účastníkům novinky v legislativě týkající se chemikálií, biocidů, pesticidů a dalších produktů chemické povahy, hodnocení rizik i aktuality z orgánů ECHA.
„Náplň pondělní sekce je tradičně zajímavá zejména pro zástupce chemických podniků, které se musejí vyrovnávat s dopady nařízení REACH a dalších legislativních předpisů,“ uvedl jeden ze spoluorganizátorů konference doc. Ing. Miloslav Pouzar, Ph.D. z Ústavu environmentálního a chemického inženýrství FChT.
Úterý 6. května dopoledne bude věnováno toxikologii. Prof. RNDr. Pavel Danihelka, CSc. z Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB – Technické univerzity v Ostravě se zaměří na alternativní metody testování toxicity chemických látek, zdravotní rizika nanomaterálů a další novinky a zajímavosti v oboru. Odpoledne bude prof. RNDr. Luděk Bláha, Ph.D. z Výzkumného centra pro chemii životního prostředí a ekotoxikologii RECETOX (Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně) přednášet o moderních metodách zjišťování ekotoxicity směsí nebezpečných látek.
Konferenci zakončí ve středu 7. května sekce Analytika, ve které prof. RNDr. Jiří Barek, CSc. z Katedry analytické chemie Přírodovědecké fakulty UK Praha shrne novinky i své zkušenosti z analýzy vzorků životního prostředí.
„Hlavním přínosem této akce je unikátní možnost odborné komunikace mezi zástupci chemického průmyslu, dotčených orgánů státní správy a vědců, které spojuje zájem ochranu zdraví a životního prostředí.“ dodal doc. Pouzar.
Přednesené příspěvky budou po skončení konference umístěny na webových stránkách VUOS a.s. a bude vydán sborník příspěvků.
Bližší informace: doc. Ing. Miloslav Pouzar, Ph.D
Ústav environmentálního a chemického inženýrství FChT
telefon 466 037 196
e-mail Miloslav.Pouzar@upce.cz
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice
telefon 466 036 555
e-mail promotion@upce.cz