Špičky lesnicko-dřevařského sektoru se sejdou v Brně

13. 9. 2013 | Tiskové zprávy

Zde se setkají čelní představitelé lesnictví a dřevozpracujícího průmyslu. Poprvé budou touto cestou společně pojmenovávat hlavní problémy svého oboru a hledat možnosti jejich řešení. Konference se těší mimořádnému zájmu odborné i laické veřejnosti.

Konference se koná ve dnech 18. – 19. září 2013 na Mendelově univerzitě v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A ( posluchárna A 01, první poschodí proti hlavnímu vstupu).

Lesnicko-dřevařský sektor řeší řadu mediálně sledovaných aktuálních témat, ze kterých na konferenci mimo jiné zazní:

• Restituce církevního lesního majetku – proces vytváření správy církevních lesů.
  • Správa Lesů České republiky, s. p. a Vojenských lesů a statků ČR, s. p. – ekonomické aspekty jejich hospodaření.
  • Pohled Ministerstva zemědělství ČR a Ministerstva obchodu a průmyslu na aktuální situaci v lesnicko-dřevařském sektoru.
  • Pohled hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška na aktuální situaci v lesnicko-dřevařském sektoru vč. návrhu řešení některých problémů.
  • Role učňovského, středního a vysokého školství pro rozvoj lesnicko-dřevařského sektoru.
  • Pohled soukromé sféry na problémy v oboru: lesní majetky, dodavatelé lesnických služeb, dřevařské firmy, profesní sdružení.
  • Vztah dnešní společnosti k lesům a lesnímu hospodářství.

Témata příspěvků jsou rozdělena do čtyř půldenních bloků:

• Státní správa a samospráva.
  • Školství, věda a výzkum.
  • Lesní majetky a dodavatele prací.
  • Profesní sdružení v lesnickém a dřevozpracujícím sektoru.

Po každém bloku následuje hodinová panelová diskuse s autory příspěvků příslušného bloku. Pro přihlášené novináře vstup na konferenci zdarma. Přihlášení je možné do 17. 9. 2013 – Ing. Josef Lenoch, Ph.D., mob.: 777 974 605 nebo josef.lenoch@mendelu.cz . Více na: http://www.ldf.mendelu.cz/cz?…

Za LDF MENDELU připravil Ing. Josef Lenoch, Ph.D.
(E-mail: josef.lenoch@mendelu.cz, telefon 545 134 076, 777 974 605)