Rektor Univerzity Pardubice jmenuje děkana Fakulty restaurování do funkce na další čtyřleté období

8. 9. 2013 | Tiskové zprávy

Akademický senát Fakulty restaurování Univerzity Pardubice zvolil kandidáta na funkci děkana Fakulty restaurování, sídlící v Litomyšli, na svém 8. řádném zasedání dne 26. června letošního roku.

Devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, potvrdil navrhovaného kandidáta v tajné volbě a doporučil jej rektorovi univerzity ke jmenování do funkce děkana i pro druhé čtyřleté funkční období (2013 – 2017).

Ing. Karol Bayer působil od poloviny devadesátých let na Institutu restaurování a konzervačních technik o.p.s. Litomyšl. Na Fakultě restaurování zastával od počátku roku 2009 funkci proděkana pro vnější vztahy a výzkum a zároveň od doby vzniku samostatné Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v roce 2005 vedl katedru chemické technologie, až do doby nástupu do funkce děkana fakulty (září 2009 – 2013). Je druhým děkanem v čele – na počet studentů nejmenší – fakulty Univerzity Pardubice.

Kontakt:
Mgr. et BcA. Radomír Slovik, předseda Akademického senátu FR UPa
vedoucí Atelieru restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů
Fakulta restaurování UPa
telefon 724 722 438