Mimořádné druhé kolo přijímacího řízení ke studiu na Zahradnickou fakultu MENDELU

20. 6. 2013 | Tiskové zprávy

Přihlášky ke studiu je možné podávat od 25.6. do 20.8. 2013.

A) Studijní programy ZAHRADNICKÉ INŽENÝRSTVÍ A ZAHRADNICTVÍ
Uzávěrka podání přihlášek ke studiu: 20. 8. 2013
Podmínkou přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání.

Kritéria pro zařazení do přijímacího řízení:

• vyplněná přihláška (adresa elektronické přihlášky: http://prihlaska.mendelu.cz)
  • úředně ověřená kopie maturitního vysvědčení a potvrzené výsledky studia na střední škole
  • zaplacení správního poplatku

Kritéria pro stanovení pořadí přijímaných uchazečů:

• průměrný prospěch za 3 a půl roku studia na střední škole – maximálně 100 bodů
  • průměrný prospěch za maturitní zkoušku – maximálně 100 bodů

O přijetí rozhodne pořadí, na kterém se uchazeč umístí.

Termín konání přijímacího řízení: 3. 9. 2011

Nejvyšší počet přijímaných uchazečů:

• pro obor Zahradnictví: prezenční forma – 40, kombinovaná forma – 40
  • pro obor Vinohradnictví a vinařství: prezenční forma – 30, kombinovaná forma – 30
  • pro obor Jakost rostlinných potravinových zdrojů: prezenční forma – 30

B) Studijní obor ZAHRADNÍ A KRAJINÁŘSKÉ REALIZACE
Uzávěrka podání přihlášek ke studiu: 20. 8. 2013
Podmínkou přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání a úspěšné absolvování přijímací zkoušky.

Kritéria pro zařazení do přijímacího řízení:

• úředně ověřená kopie maturitního vysvědčení a ověřené výsledky studia na střední škole
  • zaplacení správního poplatku

Termín konání přijímacího řízení:

• 1. kolo – test z výtvarné kultury a test z biologie: 3. – 4. 9. 2013
  • 2. kolo – ústní pohovor: 3. – 4. 9. 2013

1. kolo přijímacího řízení se skládá z testu všeobecných znalostí v oblasti výtvarné kultury a testu z biologie. Oba testy jsou písemné. Podrobnosti o podobě testů je možné získat na stránce: http://www.zf.mendelu.cz/…imaci_rizeni. Ústní pohovor 2. kola je zaměřen na ověření zájmu, informovanosti a celkového přehledu o problematice oboru, jakož i kulturním povědomí a vystupování uchazeče. Kriteria vyhodnocování přijímacího řízení:

• 1. kolo: test z biologie (maximálně 50 bodů); test z výtvarné kultury (maximálně 20 bodů)

Do 2. kola přijímacího řízení postoupí maximálně 60 osob, které se součtem bodů z testu biologie a výtvarné kultury umístily na nejlepších místech.

• 2. kolo: ústní pohovor – maximálně 50 bodů – z toho maximálně 40 bodů za odborné znalosti a verbální projev u komise, dále pak až 10 preferenčních bodů za prokázané aktivity uchazeče směřující k oboru – například praxe v oboru (1 rok = 1 bod, max. 3 body), aktivní znalost světového jazyka – nutno doložit vysvědčením o konání státní zkoušky (každá státnice 1 bod), umístění na prvních třech místech v okresních a vyšších kolech SOČ – nutno doložit (max. 1 bod), samostatná výstava (1 bod), opakovaná přihláška ke studiu (1 bod).

Pořadí uchazečů u přijímacího řízení bude stanoveno celkovým součtem získaných bodů (maximálně 120) z dílčích hodnocení v obou kolech řízení. V případě rovnosti bodů bude pro přijetí rozhodovat počet bodů získaných u ústního pohovoru. V případě shody u pohovoru rozhoduje test z biologie.

Nejvyšší počet přijímaných uchazečů pro obor Zahradní a krajinářské realizace: 30

Více informací a studiu na Zahradnické fakultě MENDELU najdete na www.zf.mendelu.cz.