PEF MENDELU vychází vstříc uchazečům – prodlužuje termín podání přihlášek

12. 3. 2013 | Tiskové zprávy

Studentům posledních ročníků středních škol začíná na jaře období největších starostí. Maturitní písemky jsou za dveřmi a pomalu se začínají chystat na „dospělý život“. Pod tlakem očekávání rodin a učitelů často zapomínají na termíny a uzávěrky přihlášek na vysoké školy. Provozně ekonomická fakulta v Brně se jim snaží letos vyjít vstříc a prodlužuje termín přihlášek do půlnoci 14. března 2013. „V letošním roce jsme přikročili k prodloužení termínu přihlášek na základě velkého množství žádostí z řad studentů maturitních ročníků o jeho prodloužení.“ potvrzuje Marcel Ševela, proděkan pro studijní záležitosti. Podávání přihlášek ke studiu na PEF již probíhá pouze elektronickou formou, což práci studentům usnadňuje. „Stejně tak elektronicky probíhají na PEF i celé přijímací zkoušky. Díky tomu znají účastníci přijímacího řízení výsledek ihned po ukončení testu“, dále dodává Ševela.

O studium ekonomických ale i informatických oborů na PEF je stále větší zájem, jak potvrzují statistiky přijímacích zkoušek u ekonomických fakult v Brně během posledních let. Fakulta také získala ocenění za

nejlepší ekonomickou fakultu na Moravě za rok 2010, 2011 i 2013 (v žebříčku Nejlepší vysoké školy v ČR 1).

Za PR oddělení PEF
Ing. Jiří Urbánek