Zahájení doktorského studia oboru Moderní dějiny střední Evropy

11. 7. 2012 | Tiskové zprávy

Studium je určeno absolventům magisterského studia historie a příbuzných oborů. Cílem studia je vychovat odborníky s rozsáhlými znalostmi problematiky moderních dějin střední Evropy se zaměřením na vývoj zemí Visegrádu ve vztahu k Německu a Rusku, kteří budou zároveň disponovat teoretickými znalosti a praktickými dovednostmi s interdiscipli­nárním přesahem v rámci dalších společenských věd, zejména sociologie a politologie. Předpokládá se, že studenti využijí možnosti studijních pobytů na některé z partnerských vysokých škol na Slovensku, v Polsku, v Německu, ve Slovinsku, v Itálii apod. Absolventi najdou uplatnění na vysokoškolských či jiných odborných institucích zaměřujících se na historický či obecně společenskovědní výzkum. Jako odborníci v oblasti mezinárodních vztahů, přeshraniční spolupráce, aktivit euroregionů a mezinárodních organizací, problematiky národnostních menšin či přípravy projektů EU budou rovněž připraveni k samostatnému působení v diplomatických službách, na všech úrovních veřejné správy, v neziskových organizacích i v soukromé sféře.

Termín podání přihlášek je 25. 9. 2012, přijímací řízení proběhne v říjnu 2012.

Bližší informace na http://www.slu.cz/…rske-studium.

Kontaktní údaje:
Mgr. Petr Slováček, Ph.D.
petr.slovacek@fvp.slu.cz