Středoškolákům na rozvoji Olomouckého kraje záleží

7. 6. 2012 | Tiskové zprávy

„Hodnocení proběhlo dvoukolově, nejprve jednotliví odborní garanti vybrali tři nejlepší práce ve své kategorii. Ve druhém kole následně devítičlenná komise garantů a partnerů soutěže společně hlasovala o vítězích v každé z kategorií,“ vysvětluje za organizátora soutěže Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D., prorektor pro vnější vztahy z Moravské vysoké školy Olomouc. Podle jeho názoru byli členové odborné komise překvapeni jak účastí takového množství studentů, tak i vážností, s jakou ke zvoleným tématům přistupovali. „Je vidět, že dnešní mladé generaci na rozvoji kraje záleží, a má i zajímavé názory,“ říká Chvátal.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes dopoledne v kongresovém sále Pegasus Regionálního centra Olomouc za účasti více než 150 hostů z řad soutěžících a zástupců středních škol. Ceny vítězným týmům předali hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík a další garanti jednotlivých soutěžních kategorií: Miroslav Gajdůšek (vedoucí odboru školství Krajského úřadu), Jan Březina (poslanec Evropského parlamentu), Jiří Rudolf, místopředseda správní rady OK4Inovace, Josef Tesařík (ředitel TESCO SW a Moravské vysoké školy Olomouc) a Olaf Körner (viceprezident Schneider Electric pro střední a východní Evropu).

Členové vítězných týmů dle soutěžních kategorií obdrží mobilní telefony, fotoaparáty, elektronické čtečky knih, podívají se na odbornou exkurzi do Paříže nebo dostanou roční stipendium na studium na Moravské vysoké škole Olomouc. Všichni autoři vítězných prací budou navíc pozváni na oběd s hejtmanem Olomouckého kraje a dalšími významnými představiteli regionu.

www.mvso.cz
www.OK2YOU.cz