Nový bakalářský obor architektury vzniká v Praze

20. 4. 2010 | Aktuality

Během příštího roku by se v Praze měla začít vyučovat architektura na další vysoké škole. Ministerstvo školství doporučilo ke schválení akreditaci bakalářského oboru Architektura, který by byl vyučován pouze v anglickém jazyce. Zastřešující institucí bude soukromá škola Architectural Institute in Prague, kterou povede Regina Loukotová.

Do prvního ročníku bude přijato asi šedesát uchazečů. Výuka by měla probíhat v prostorech Veletržního paláce na Praze 7. Škola zdůrazňuje především mezinárodní spolupráci se zahraničními lektory i studenty, individuální přístup ke studentům a propojení teorie s praxí.

Novinky a podrobné informace o filozofii školy naleznete na na webu ARCHIP v české i anglické verzi.

Další zdroj: Student point