Nejkrásnější studentka vzešla z Ostravské univerzity

5. 4. 2010 | Aktuality

Soutěž Miss Academia dospěla ke svému závěru a ve středu 31. března byl v jejím rámci s konečnou platností udělen v pořadí již čtrnáctý titul Miss Academia. Korunku krásy si letos na hlavu položila dvacetiletá Kateřina Kubačková, která studuje obor Management v neziskovém sektoru na Ostravské univerzitě. Titulem první vicemiss se od středy může chlubit Michaela Junová z Českých Budějovic, studující obor Odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví na tamní Jihočeské univerzitě. Na třetím místě skončila Lenka Kuglíková z Brna, jejímž současným působištěm je Vysoká škola polytechnická v Jihlavě, konkrétně obor Cestovní ruch. Zvláštní ocenění, titul Miss Academia Online, o kterém rozhodovala široká veřejnost, připadlo opět jedenadvacetileté Lence Kuglíkové. Letos poprvé se vyhlašoval také titul Miss Academia Hlas, který byl zajímavý především pro místní posluchače Rádia Zlín. S největším počtem hlasů si jej odnesla Jana Tůmová z pražské Karlovy univerzity.

//Korunku královny krásy si letos vysloužila dvacetiletá Kateřina Kubačková (sedící vpředu), první vicemiss se stala Michaela Junová (stojící uprostřed) a konečně druhou vicemiss a Miss Academia Online v jedné osobě se stala Lenka Kuglíková (vpravo). „Speciální“ titul Miss Hlas pak získala Jana Tůmová (vlevo) (foto: Miss Academia ČR). //

Všechny vítězky se k prvenství probojovaly z konkurence 255 přihlášených dívek. Spolu s dalšími finalistkami prošly náročnými castingy v Praze a ve Zlíně, ale i ze dvou programově bohatých soustředění a módní přehlídky. „Tématem letošního ročníku byla antika. Není tedy divu, že atmosféra, scéna i scénář finálového galavečera se nesly ve stejném duchu. Soutěžící dívky, diváci v sále, i ti, co sledovali přímý přenos přes univerzitní televizi Neon, se ocitli v době starověkého Řecka, do níž byl vyslán moderátor Jiří Mádl jako gladiátor. Měl za úkol najít novou ženu pro nejvyššího boha Dia,“ popsala program večera jedna z manažerek Eva Krutáková. Závěr večera patřil dobrému jídlu a pití a také „Miss párty“, kam se celá finálová desítka dopravila luxusní limuzínou a kde završila svou pouť soutěží.

//Krásné antické šaty studentských modelek vznikly v ateliéru designu oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (foto: Miss Academia ČR). //

Soutěž Miss Academia každoročně pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Poprvé se soutěž konala v roce 1997, kdy byla během reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby soutěž prošla četnými obměnami, ale jejím hlavním posláním stále zůstává to, co organizátoři soutěže vystihují lakonickým mottem: „Miss Academia: Miss, která má (s)mysl“.

Zdroj: tisková zpráva soutěže Miss Academia ČR