Napište esej a jeďte do Bruselu

12. 10. 2009 | Aktuality

Zastoupení Evropské komise v ČR vyhlásilo ku příležitosti 5. výročí rozšíření Evropské unie studentskou esejistickou soutěž. Zúčastnit se jí mohou všichni vysokoškolští studenti, kteří se zajímají o evropskou tématiku.

Téma eseje je volné, mělo by však souviset právě s tematikou rozšíření EU. Požadovaný rozsah práce byl stanoven na přibližně 12 000 znaků. Deset autorů nejlepších prací pak bude odměněno třídenním studijním pobytem v Bruselu, během něhož budou moci navštívit několik evropských institucí, audiovizuální studia Evropské komise a setkají se s řadou zajímavých osobností. Pobyt se uskuteční už krátce po uzávěrce soutěže, tedy ve dnech 9. – 12. listopadu 2009. Kromě programu, který je zaměřen především studijně, si budou všichni výherci moci užít neformální večeři v typické belgické restauraci nebo si s průvodcem prohlédnout město.

Soutěžní texty zasílejte na emailovou adresu: comm-rep-prg-essay@ec.europa.eu. Ale pozor, nejpozději do 23. října 2009!

Leták s bližšími informacemi ke stažení zde, předběžný program studijního pobytu pak zde.

Zdroj: ec.europa.eu