Na VŠB-TUO udělí tituly a ocení hrdinský čin

15. 11. 2011 | Tiskové zprávy

Kromě předání dekretů novým docentům, diplomům absolventům doktorských studijních programů a absolventům studia MBA bude také oceněn mimořádně statečný čin studentky Hornicko-geologické fakulty Bc.Terezy Grabowské. Ta letos 17. června zachránila v Luhačovicích život tonoucímu člověku. Za tuto statečnost a pohotovost získá studentka ocenění rektora za mimořádný počin.

Na Slavnostním zasedání Vědecké rady VŠB-TUO budou také předána významná ocenění – pamětní medaile Georgia Agricoly. Z rukou rektora univerzity jej převezmou doc. Ing. Petr Janas, CSc., a doc. Ing. Robert Kořínek, CSc., oba navrženi Fakultou stavební za mimořádný přínos pro její rozvoj. Medaili dále obdrží prof. RNDr. Zdeněk Dostál, DSc., na návrh Fakulty elektrotechniky a informatiky za jeho mimořádný přínos pro rozvoj fakulty i univerzity.

Na Slavnostním zasedání Vědecké rady VŠB-TUO budou dále předány dekrety 9 novým docentům, diplomy 65 absolventům doktorských studijních programů a také předány diplomy 24 absolventům studia MBA. Slavnostní akce proběhne ve spolupráci s významnými partnery školy, kterými jsou dlouhodobě strojírenská firma Vítkovice a firma ArcelorMittal Ostrava.

Mgr. Táňa Kantorková
manažerka pro vnější vztahy