Na MU studuje rekordních 39 000 studentů

2. 11. 2007 | Aktuality

Rekordních 39 000 studentů vzdělává v současnosti Masarykova univerzita. Ve srovnání s akademickým rokem 2006/2007 to znamená nárůst přibližně o 3 000 studentů. Do prvních ročníků bakalářských, navazujících magisterských a magisterských programů se letos zapsalo 16 000 prváků, což je zhruba o dva tisíce více než v předchozím roce.

„Nárůst počtu přijímaných studentů je reakcí na vzrůstající zájem o studium na Masarykově univerzitě a odpovídá dlouhodobému strategickému záměru i potřebám rozvoje naší vysoké školy. Jsme rádi, že je o Masarykovu univerzitu mezi mladými lidmi takový zájem, a že jim můžeme nabídnout opravdu kvalitní vzdělání, s nímž uspějí na našem i evropském pracovním trhu“ řekl rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala.

Do bakalářských studijních programů pro následující akademický rok 2008/2009 mohou studenti podávat přihlášku od 1. listopadu 2007. Již od loňského roku je možné podávat přihlášku ke studiu na Masarykově univerzitě pouze elektronicky prostřednictvím Informačního systému MU.

Uchazeči o studium mohou vybírat z celkem 800 oborů v bakalářských, magisterských a navazujících magisterských programech. V posledním přijímacím řízení pro akademický rok 2007/2008 obdržela Masarykova univerzita 61 000 přihlášek, což bylo o 13 procent více než v roce 2006. Přihlášku podalo přes 39 000 uchazečů. Masarykova univerzita je tak stále jednou z nejžádanějších univerzit v České republice.