Na gymnáziu v Chebu si zkouší vysokou „nanečisto“

27. 3. 2010 | Aktuality

Zatím ojedinělý projekt rozběhlo ve spolupráci s Vysokou školou manažerské informatiky a ekonomiky v Praze gymnázium v Chebu. Řeč je o projektu Brána na vysokou školu, jehož cílem je žákům středních škol usnadnit přechod na vysokou školu a seznámit je s novým prostředím.

Co si pod tím představit? Pomocí registrace v elektronickém systému si studenti mohou vyzkoušet tvorbu rozvrhu, výuku v tzv. e-learningu nebo půjčování knih v elektronické knihovně. Vytvoří si tak jasnější představu o tom, co vysoškolské studium také často obnáší.

Projekt vznikl za podpory Evropské unie. Do budoucna se do projektu plánují zapojit další střední školy Karlovarského kraje. Detailní popis projektu a aktuální informace najdete na odkaze Brána na vysokou školu.

Další zdroj: StudentPoint