Mobilní aplikace, které vám pomůžou se školou
Nové technologie přinesly propojení a zjednodušení mnoha procesů. Chytré telefony používáme každý den a on-line jsme skoro pořád. V kapse nosíme mapy, slovníky, hry nebo knížky. Které aplikace se nám ale hodí i při studiu?
Vysoké školy pružně reagují na vývoj nových technologií a tak v telefonu můžete prohlížet rozvrh nebo nahlížet do školních informačních systémů. Kromě toho existují i mobilní aplikace, které vám usnadní samotné studium. V telefonu můžete mít diář, poznámkový blok, organizér, systém na přepis mluvené řeči, generátor citací i cloudové úložiště souborů.
Spousta studentských aplikací je zcela zdarma nebo, lidově řečeno, za pár korun. Stačí si do vyhledávače zadat, co by vás zajímalo, a desítky odkazů vás nasměrují přímo k cíli. Zeptali jsme se českých studentů, co pomáhá ve škole jim.
Libor, Univerzita Karlova v Praze: „Používám citace.com pro správné a jednotné citace, protože ty odbornější věci se citují zbytečně složitě… Pak taky iStudiez Pro, která mi pomáhá dávat dohromady školní agendu, co je kdy potřeba udělat, a hlavně se mi synchronizuje nejen na tabletu, ale také na telefonu i na počítači. Pak bych určitě doporučil Dropbox pro sdílení souborů mezi spolužáky.“
Adam, České vysoké učení technické: „Používám hlavně dvě aplikace: Koseek (informační systém pro studenty ČVUT) – kvůli rozvrhům a jídelníčkům menz, a pak překladač od Google.“
Jakub, České vysoké učení technické: „Používám Google Calendar, Drive, Keep, YouTube, Translate, Gmail, Pocket, Czech Timetable, Facebook. Díky větší mobilitě aplikace nabízejí snazší organizaci, okamžitý přístup a synchronizaci s počítačem. Všechny potřebné informace mám na jednom místě.“
Petr, Masarykova univerzita v Brně: „Používám periodickou tabulku na telefonu, kalkulačku, slovník a „drilovací“ aplikace na slovíčka z francouzštiny. Dále vědeckou kalkulačku (spíš z hecu, že to můj telefon umí, jinak mám i samostatný kalkulátor). Taky švindluju na konzultacích a mám zapnutý diktafon.“
Veronika, Vysoká škola ekonomická: „Používám aplikaci Skritter na opakování slovíček a slovník.“
Ludvík, IHEID Ženeva: „Hlavně internet! Pak mám v telefonu slovník, připomínky, kalkulačku, Facebook (kvůli komunikaci při týmové práci) a e-mail.“
Kateřina, České vysoké učení technické: „Mobilní aplikace nepoužívám. Vše mám pouze na počítači, například generátor citací, který jsem používala při psaní bakalářské práce.“
Jana, Česká zemědělská univerzita: „Nepoužívám žádné. Většinu věcí hledám v internetovém prohlížeči, protože na to aplikace neexistují. Jediné, co bych mohla používat, je diář, ale ten mám radši v papírové formě!“
Adéla, Masarykova univerzita v Brně: „V telefonu používám hlavně slovníky, protože je s nimi práce rychlejší než s těmi papírovými.“
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj fotografií: picjumbo.com
Další články k tématu
Dvanáct nejlepších aplikací pro studenty
Na každý problém existuje aplikace. A platí to i pro problémy studentů. Chcete začít šetřit peníze nebo se naučit svahilsky? Vybrali jsem pro vás 12 aplikací, díky kterým zvládnete tohle i mnoho dalšího. StoryShots StoryShots pomáhá všem vytíženým studentům, kteří nestíhají číst. V aplikaci najdete shrnutí knih v textové, obrázkové a video formě. Během několika minut se […]
číst víceAplikace, která zlepší duševní pohodu teenagerů. Na vývoji se podílí MUNI
Za zkratkou ASP se skrývá mezinárodní projekt Augmented Social Play, tedy vylepšená sociální hra. Projekt koordiuje tým z Filozofické fakulty a Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Jeho cílem je do čtyř let za rozpočet sedm milionů eur vytvořit aplikaci, která vylepší duševní pohodu dospívajících. „Vylepšená sociální hra“ má podobu imerzivního divadla, které vtáhne celou třídu […]
číst více