Mensa ČR vyhlašuje Logickou olympiádu

6. 10. 2009 | Aktuality

Mensa ČR vyhlašuje již druhý ročník soutěže, kde rozhoduje samotný intelekt a nikoliv znalosti. Díky zájmu z minulého, prvního ročníku, se Mensa rozhodla otevřít jej pro celou Českou republiku.

Soutěž rozvíjí tvořivé myšlení dětí a důraz je kladen právě na logiku. Děti mohou soutěžit ve dvou věkových kategoriích – žáci 1. stupně základních škol (1. – 5. tříd ZŠ) a studenti 1. – 4. ročníků středních škol.

Již nyní se mohou na www.logickaolympiada.cz registrovat děti a školy z celé ČR.

Nominační kolo soutěže proběhne 6. – 10. října 2009 on-line. Následovat budou krajská kola, která proběhnou za účasti nejlepších řešitelů základního kola z každého kraje. A konečně nejlepší řešitelé z krajů se utkají v celorepublikovém finále, které se uskuteční 30. listopadu 2009 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Zde na děti budou čekat nejen hodnotné ceny, ale hlavně den plný zajímavých úkolů a překvapení.

Stejně jako v minulém roce převzal záštitu nad soutěží člen Mensy ČR poslanec Petr Tluchoř.

Více informací na www.logickaolympiada.cz.

Zdroj: www.mensa.cz oficiální stránky soutěže domaci.ihned.cz