Literární soutěž SPUSA 2009

5. 5. 2009 | Aktuality

Letos již pošestnácté vyhlašuje Vzdělávací středisko Společnosti přátel USA – SPUSA svou Literární soutěž, tentokrát na téma „The Lessons You´ve Taught Me (Co jsi mě naučil)„. Soutěž je určena pro české i slovenské studenty angličtiny, kteří mohou zasílat úvahu, povídku nebo báseň. Uzávěrka soutěže je již 7. května 2009!

Zaslaná práce musí splňovat následující podmínky:

• musí se vztahovat k danému tématu, třeba i nepřímo
  • práce musí být původní, překlady nebo kopie nebudu přijaty
  • musí být napsána anglicky na počítači nebo na psacím stroji v rozsahu těchto limitů:
  • kategorie žáků (do 15 let): 300 slov
  • kategorie středních škol (16 až 18 let): 500 slov
  • univerzitní kategorie (18 až 26 let): 600 slov
  • kategorie rodilých mluvčích (18 až 26 let): 600 slov

Práce budou posuzovány především z hlediska jejich originality a nápaditosti nežli dle znalosti angličtiny. Soutěžící z prvních tří kategorií nesmí být rodilí mluvčí

Soutěž je podporována Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Velvyslanectvím USA v Praze a je doporučená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jména vítězů a těch, kteří budou čestně jmenováni, budou oznámena druhý týden v červnu na www.spusa.cz a na www.helpforenglish.cz.

Hlavní cenou je měsíční studijní pobyt v Anglii, další ceny obsahují například umístění na Prague Summer Program na Univerzitě Karlově v Praze, jeden rok studia angličtiny ve SPUSA v Praze, MP3 přehrávač, knihy, psací potřeby, slovníky a mnoho dalšího. Navíc všichni, kdo se dostanou do druhého kola soutěže, získají členství v Literárním klubu SPUSA.

Zdroj: www.fulbright.cz