Jmenování nových profesorů prezidentem republiky

1. 2. 2012 | Tiskové zprávy

Slavnostní ceremonie jmenování nových profesorů se uskuteční odpoledne v 14:00 hodin ve Velké aule Karolina v Praze.

Za účasti prorektora pro vnitřní záležitosti, statutárního zástupce rektora Univerzity Pardubice doc. Ing. Jiřího Cakla, CSc., slavnostně převezmou profesorský dekret z rukou prezidenta republiky Václava Klause také dva nově jmenovaní profesoři Univerzity Pardubice.

návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice budou jmenováni profesorem:

prof. Ing. Jiří Kulhánek, Ph.D. pro obor Organická chemie.

Profesor Kulhánek působí na Ústavu organické chemie a technologie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice; a

prof. Ing. Aleš Růžička, Ph.D. pro obor Anorganická chemie.

Profesor Růžička působí na Katedře obecné a anorganické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy, který předkládá rektor příslušné vysoké školy ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Jmenování prezidentem republiky se koná dvakrát do roka.

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice