JČU otevírá novou fakultu

2. 9. 2009 | Aktuality

Od prvního zářijového dne má Jihočeská univerzita 8 fakult. Tou nejnovější z nich je Fakulta rybářství a ochrany vod. Vznikla sloučením Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického a katedry rybářství Zemědělské fakulty. Jejím účelem je odstranit roztříštěnost výuky rybářských oborů. Ta totiž probíhala v obou zmiňovaných institucích.

Nově vzniklá fakulta je jediná svého zaměření v České republice. Studentům nabízí praktické i vědecké prostředí. Fakulta disponuje rybničním hospodářstvím, rybářským revírem, laboratořemi, akvarijními místnostmi, experimentálními objekty pro výzkum reprodukce, genetiky a šlechtění ryb i specializovanou rybářskou knihovnou. Studenti se zde rovněž setkají s chovem ryb a raků a ekotoxikologií.

Vedení fakulty by rádo posílilo také spolupráci z tuzemskými i mezinárdoními odborníky.

Zdroj: web JČU