Jaroslav Martínek čestným profesorem Uralské státní lesotechnické univerzity

27. 5. 2012 | Tiskové zprávy

Dekret společně s profesorskými atributy J. Martínkovi předal rektor Uralské státní lesotechnické univerzity a člen – korespondent Ruské akademie přírodních věd A. Mechrencev za účasti konzulárního sboru u příležitosti slavnostního zahájení Euro-asijského fóra lesního průmyslu, které se koná v Jekatěrinburgu ve dnech 23. – 25. 5. 2012. Vědecká rada Uralské státní lesotechnické univerzity rozhodnutím o udělení čestné profesury ocenila podíl J. Martínka na desetileté spolupráci univerzit v Jekatěrinburgu a v Brně, během níž již 172 studentů z Uralu absolvovalo praxi ve Školním lesním podniku Masarykův Les Křtiny. Vystoupení generálního konzula M. Rameše na slavnostním předání jmenovacího dekretu bylo využito k prezentaci letošního 10. výročí otevření GK ČR v Jekatěrinburgu.

J. Martínek se stal druhým občanem ČR – čestným profesorem na místní vysoké škole. V r. 2004 byla čestná profesura Uralské státní ekonomické univerzity udělena tehdejšímu 1. náměstkovi ministra průmyslu a obchodu ČR V. Petříčkovi.

Vypracoval: Ing. Petr Sviták
Schválil: Ing. Miroslav Rameš