FSV UK otevírá další nové obory

18. 9. 2007 | Aktuality

Ve školním roce 2007/2008 otevírá Institut mezinárodních studií Fakulty sociálních věd na Karlově univerzitě dva nové studijní obory. Jedná se o Soudobé dějiny v rámci bakalářského studijního programu Historické vědy a Teritoriální studia v bakalářském studijním programu Mezinárodní teritoriální studia. Oba obory se uskuteční v kombinované formě studia.

Uchazeč musí mít ukončené středoškolské vzdělání. Písemné testy prověří základní orientaci uchazečů v moderních českých a světových dějinách a jejich geografických reáliích, a alespoň pasivní znalost velkých evropských jazyků (angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština, italština). Zaměřeny budou také na obecně studijní předpoklady a znalostní úroveň uchazeče.

Lhůta pro podání přihlášek je 25. září 2007. Přihlášky v tištěné podobě lze odevzdat v budově Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, 110 00. Základní informace včetně přístupu k elektronickému přihlášení naleznete na adrese FSV. Podrobnosti o jednotlivých oborech najdete zde.