Fakulta zvyšuje konkurenceschopnost svých studentů
Začátkem října byla na základě dlouholeté spolupráce Ústavu automatizace a měřicí techniky FEKT VUT v Brně a firmy National Instruments (Austin, Texas, USA) podepsána smlouva o přistoupení k projektu LabVIEW Academy Program. Fakulta tímto získala přístup k výukovým materiálům společnosti National Instruments a její podporu pro akademickou sféru. Velkou výhodou bude pro studenty možnost bezplatného získání certifikátu CLAD, to je jinak možné pouze v rámci placených firemních kurzů. Certifikát je mezinárodně uznáván.
V principu se tedy jedná o další možnost rozšíření odborné kvalifikace studentů, podobně jako v případě Certifikátu Microsoft nebo Osvědčení CISCO Academie, které již fakulta studentům nabízí. Tím se zvýší možnost uplatnění studentů v praxi.
„*Software LabVIEW je jedním z hlavních produktů americké firmy National Instruments, v oblasti sběru, zpracování a prezentace dat získaných měřením má celosvětové dominantní postavení, podobně jako Microsoft v oblasti kancelářských aplikací,*“ dodává jeden z hlavních koordinátorů projektu na fakultě, doc. Ing. Petr Beneš, Ph. D., z Ústavu automatizace a měřicí techniky FEKT VUT v Brně. VUT již několik let platí kampusovou školní licenci. „Software i hardware firmy NI je běžně používán nejen ve výuce a výzkumu na VUT, ale především v komerčních firmách, např. ve firmě Honeywell, Siemens, ABB, atd., slouží např. i k řízení grafitových kolimátorů na synchrotronu v CERN, byl použit k řízení experimentů a sběru dat při vývoji raketoplánu, testování funkčnosti mobilních telefonů apod.“ dodává Ing. Miloslav Čejka, CSc., garant poskytovaných kurzů.
Tímto krokem fakulta zkompletovala doplňkové vzdělání na fakultě, čímž se snaží zvyšovat kvalifikaci svých studentů a absolventů, kteří mají potom větší šanci na uplatnění v soukromém sektoru. Studenti fakulty se již během studia mohou zapojovat do projektů výzkumných center – CVVOZE, SIX nebo do projektu centra excelence CEITEC. Více informací o možnostech studia mohou studenti získat na chystaném dnu otevřených dveří, který se uskuteční 7. ledna v nové Aule fakulty na Technické 10.
Informace o fakultě:
První elektrotechnické disciplíny byly na technické univerzitě VUT poprvé již v roce 1905. Od roku 1959, kdy byla založena samostatná fakulta energetiky, která se později transformovala na Fakultu elektrotechnickou, úspěšně dokončilo inženýrské studium na naší fakultě přes 23 000 absolventů. V roce 2001 získala fakulta současný název – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) a o rok později získala akreditaci nových moderně pojatých studijních programů ve strukturovaném studiu. Na fakultě studuje více než 4 400 studentů v bakalářském, magisterském a doktorském studijním programu. Studium na fakultě je orientováno na široké spektrum vědeckých oblastí: řídicí technika a robotika, biomedicínské inženýrství, silnoproudá elektrotechnika a elektronika, elektronika a elektrotechnologie, mikroelektronika, radioelektronika a teleinformatika.
Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.
Tiskový kontakt:
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Jiří Wagner
manažer vztahů s veřejností
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
VUT v Brně
GSM: 604 504 695
mail: wagner@feec.vutbr.cz
www.feec.vutbr.cz