Druhé kolo přijímacích řízení na fakulty VUT
Pokud jste v prvním kole přijímacích zkoušek na vysoké školy neuspěli, tak nezoufejte. Například fakulty Vysokého učení technického v Brně nabízí letní termíny druhých kol přijímacích řízení. Přihlášky je možné stále ještě posílat na fakultu chemickou, podnikatelskou, elektrotechniky a komunikačních technologií a na ústav soudního inženýrství.
Fakulta chemická: Až do 1. srpna 2012 je možné zasílat přihlášky pro bakalářské programy Chemie a chemická technologie a Chemie a technologie potravin. Oba programy je možné studovat jak formou prezenční, tak formou kombinovanou. Program Chemie a chemické technologie zahrnuje obory: Chemie, technologie a vlastnosti materiálů, Chemie a technologie ochrany životního prostředí, Spotřební chemie a Chemie pro medicínské účely. V studijním programu Chemie a technologie potravin jsou to následující obory: Biotechnologie a Potravinářská chemie.
Fakulta podnikatelská: Tato fakulta nabírá studenty již pouze do programu celoživotního vzdělání, kam si mohou zájemci o studium podat přihlášky až do 27. srpna 2012. Studijní programy jsou formou kombinovanou a v nabídce jsou: Ekonomika podniku, Účetnictví a daně a Manažerská informatika.
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií: Do 31. července je stále možné podat si přihlášku na bakalářský obor Angličtina v elektrotechnice a informatice. Do 24. srpna jsou přijímány přihlášky do programu celoživotního vzdělávání.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Ústav soudního inženýrství: Až do 30. září je možné podat přihlášku do Kurzu technického znalectví. Jedná se o kombinovanou formu studia, které je placené.
Další články k tématu
Ještě není pozdě na přihlášku aneb které VŠ ještě berou
Mysleli jste si, že už to nestihnete? Omyl! Ten správný čas na podání přihlášky uzrál právě teď. Řada vysokých škol po celém Česku totiž stále přijímá přihlášky zájemců o studium. Výběr už sice není tak široký jako v březnu, přesto je v nabídce spousta oborů, které stojí za pozornost. Takže zbývá zodpovědět otázku: Kam to […]
číst vícePraktické znalosti nebo jazyky. Univerzity připravují mikrocertifikáty
Ke kvalifikačním kurzům, jazykovým školám a kurzům celoživotního vzdělávání by v budoucnu mohly přibýt i takzvané mikrocertifikáty. Šlo by o krátké, například jednosemestrální kurzy, které by pořádaly vysoké školy. Koncept nedávno představili zástupci Univerzity Karlovy a ministerstev školství, pro místní rozvoj a práce a sociálních věcí. Kurzy nebudou sloužit k nahrazení studijních programů univerzit. Jejich primárním cílem […]
číst víceNejneobvyklejší bakalářské obory
Někteří maturanti zatím tápou a nejsou si ještě jistí, co by chtěli studovat a jaké obory vysoké školy vůbec nabízejí. Právo, medicína, informatika…tak přesně o těchto oborech se bavit nebudeme. Představíme vám výběr těch nejneobvyklejších oborů, které nabízejí české veřejné i soukromé vysoké školy. Zvířata a obory „budoucnosti“ Milovníci psů nechť věnují pozornost oboru Kynologie […]
číst více