Další ročník esejistické soutěže o Cenu Maxe Broda

10. 1. 2010 | Aktuality

Společnost Franze Kafky v Praze vyhlásila již 16. ročník Ceny Maxe Broda, studentské literární soutěže o nejlepší esej. Studenti středních škol i nestudenti ve věku do 20 let mohou zaslat či přinést svůj soutěžní text až do 31. března 2010, a to na adresu Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1, 110 00).

Témata pro letošní ročník soutěže jsou následující:

• Hrdinové románů Franze Kafky
  • Cestuji rád / ráda, protože…
  • Esej o životním stylu

Délka textu nesmí přesáhnout pět stran. Vítěz obdrží finanční odměnu v hodnotě 6 000 Kč, druhý nejlepší příspěvek bude ohodnocen částkou 3 500 Kč a soutěžící, který skončí na třetím místě, obdrží 2 000 Kč.

Literární soutěž Cena Maxe Broda o nejlepší esej pořádá Společnost Franze Kafky s cílem vést mladé lidi k samostatnému uvažování, hlubšímu zamyšlení nad aktuálními složitými společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. Tento cíl je naplňován volbou témat, nad kterými se mají mladí lidé zamýšlet.

Podrobnější informace najdete na stránkách Společnosti Franze Kafky.

Zdroj: kultura.praha-mesto.cz