Cestovky volají po změně letních prázdnin

24. 7. 2009 | Aktuality

Asociace cestovních kanceláří ČR přichází s iniciativou, která by měla změnit zaběhnutou podobu dvouměsíčních letních práznin. Důvodem jsou podle ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky negativní dopady sezónnosti školního volna na cestovní ruch.

Dvouměsíční délka prázdnin by podle navrhovatelů měla být zachována, avšak školy by si měly určit, které dny v kalendáři toto volno bude zabírat. Ideálem by pak mělo být volno rozložené na období od června do září.

„Zkušenosti z Německa, ale i z Jihoafrické republiky, ukazují, že rozložení hlavních prázdnin přispělo velmi významně ke stabilizaci služeb cestovního ruchu,“ upřesňuje předseda ACK Viliam Sivek.

Opatření by mělo podle mluvčího Asociace CK ČR Jana Papeže zlepšit jak regionální zaměstnanost, tak celé odvětví cestovního ruchu v České republice.

Zdroj: stránky Asociace cestovních kanceláří České republiky novinky.cz