Český profesor z Cambridge povede reformu vysokých škol

25. 1. 2010 | Aktuality

Ministryně školství Miroslava Kopicová včera představila novou radu, která má mít na starosti reformu vysokého školství. Povede ji Rudolf Haňka, profesor na univerzitě v Cambridge, který v minulosti hostoval mimo jiné na University of Hong Kong či pražské VŠE. Výstupy odborníků, kterými jsou kromě Haňky například rektoři tuzemských univerzit i zástupci průmyslu, mají přestát, nezávisle na změnách, na postu ministra školství, které po volbách pravděpodobně nastanou.

Hlavní problémy, na které se rada zaměří, bude zřejmě redukce nadbytečného počtu vysokých škol, které již stát nemá z čeho financovat. Zároveň bude dle slov Kopicové nutné rozlišit elitní výzkumné univerzity od těch méně kvalitních škol, které by se měly zaměřit praktičtěji. „Studenti z Cambridge by se na českých univerzitách kousali nudou,“ varoval podle serveru iHned.cz před nízkými nároky některých českých škol Haňka.

Právě plánovaná reforma by měla české vysoké školství přiblížit světové úrovni.

Další informace: stránky reformy životopis Rudolfa Haňky

Zdroj: www.msmt.cz iHned.cz